רא"מ

שותפות רא"מ
לוגו החברה ראם בלבן

שותפות רא"מ מקדמת הקמת מתקן למחזור והשבת אנרגיה מפסולת פלסטיק באזור התעשייה במישור רותם בנגב

מחזור פסולת פלסטיק תמונה

שותפות רא"מ, הוקמה בשנת 2016 על ידי השותף הכללי – Northwood Exploration Israel .השותפות השלימה בהצלחה הנפקה לראשונה IPO (בנובמבר 2018).

המתקן החדשני של רא"מ ייעשה שימוש כמשאב בכ- 200,000 טון פסולת פלסטיק, המהווים כ- 20% מסך פסולת פלסטיק השנתית בארץ, ויציב את ישראל בקדמת המדינות עם פתרון סביבתי לפסולת פלסטיק.

קבוצת Enefit – ענקית האנרגיה ואחת מהמובילות בצפון אירופה בתחום השבת אנרגיה תספק את הטכנולוגיה הנדרשת לתכנון, הקמה ותפעול של המתקן.

באמצעות טכנולוגיה מתקדמת המבוססת על תהליך הפירוליזה, פסולת פלסטיק שיועדה להטמנה תשוב כחומר גלם לתעשיות וכאנרגיה למשק וכך תספק רא"מ אלטרנטיבה סביבתית-כלכלית לשריפה או הטמנה של פסולת פלסטיק.

רא"מ משתמשת בטכנולוגיה סינרגטית, המאפשרת שימוש בפסולות שונות – פסולת פלסטיק ופסולת כרייה, למחזור חומרי גלם והשבת אנרגיה.

המתקן המתוכנן יפעל בהתאם למדיניות של האיחוד האירופי המקדם הקמת מתקן מחזור והשבת אנרגיה מפסולת (Waste to Resource & Energy), ובהתאם לאסטרטגיית כלכלה מעגלית עד שנת 2050 של המשרד להגנת הסביבה, ויהווה מרכיב חשוב בתשתית הלאומית לטיפול בפסולת בתהליכי מחזור והשבת אנרגיה.

עמוד חשמל ברקע של שמש חורפית
0 טון פסולת פלסטיק
20% מסך פסולת פלסטיק השנתית בישראל
1.6 מיליון חביות נפט
50-60MW חשמל
יתרונות ייחודיים לפרויקט
טיפול בפסולת פלסטיק
בהיקף משמעותי
צמצום זיהום האוויר
משריפות פיראטיות
בטחון אנרגטי
וייצור חומרי גלם לתעשייה
טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת העומדת בתקינה האירופית המחמיר למזהמים BREF
מיצוב ישראל בין המובילות בהיקף הטיפול בפסולת פלסטיק
צמצום מפגעי הטמנה
יצירת מאות מקומות עבודה בדרום
תכנים נוספים שיעניינו אותך